Odszkodowanie za wypadek w szkole

Dodane: Piątek, 22 Październik, 2021  22:38
  • Kategoria: Usługi / Usługi prawne i księgowe
  • Cena: Za darmo

Opis oferty:

Za wypadek w szkole uznaje się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, powodujące uraz lub śmierć. By mówić o wypadku, zdarzenie musi mieć miejsce na terenie szkoły lub poza nią, w czasie zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych. Dotyczy to również wycieczek szkolnych, zawodów sportowych czy też spędzania czasu pod opieką nauczyciela.
Większość szkół publicznych jest zakładana i prowadzona przez jednostki samorządów terytorialnych. Jeśli zaś chodzi o placówki o charakterze eksperymentalnym czy też artystycznym, to one podlegają właściwemu ministrowi.
Istnieją też szkoły niepubliczne, których założycielami są osoby prawne i fizyczne. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, właśnie na tych organach prowadzących spoczywa odpowiedzialność cywilna, jeśli dojdzie do wypadku.
Przy tych wszystkich informacjach warto pamiętać o pewnej kwestii - odszkodowanie po wypadku w szkole nie zawsze zostanie przyznane. Na przykład w sytuacji, gdy do zdarzenia doszło poza godzinami zajęć szkolnych czy dodatkowych. Wtedy uczeń przebywa na terenie placówki dobrowolnie i nie podlega opiece nauczycieli.
Inne możliwości
Na podstawie przepisów kodeksu cywilnego można ubiegać się o:
• Jednorazowego odszkodowanie po wypadku w szkole – jest to określona kwota pieniężna przeznaczona na pokrycie kosztów poniesionych w związku z uszkodzeniem ciała lub rozstrojem zdrowia,
• Rentę mającą na celu wyrównanie szkód o charakterze trwałym. Chodzi tu o całkowitą lub częściową utratę zdolności do pracy zarobkowej lub o zwiększone potrzeby,
• Zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę;
• Wpłatę określonej sumy na wskazany cel charytatywny lub społeczny.
Ubezpieczenie NNW
Placówki oświatowe często podpisują umowy o ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Najczęściej maja one formę ubezpieczenia grupowego i co ważne, nie są obowiązkowe.
Warto korzystać z ubezpieczeń tego typu, ponieważ w razie wypadku można ubiegać się o odszkodowanie. Jest ono niezależne od tego, wypłacanego przez ZUS- przy poważnych urazach.
Po pierwsze, ubezpieczenie NNW podpisywane jest najczęściej na okres dwunastu miesięcy. Dzięki temu można stosunkowo szybko zmienić towarzystwo ubezpieczeniowe. Po drugie, nie ma znaczenia czy do wypadku doszło na terenie szkoły czy poza nim. W obu wypadkach odszkodowanie przysługuje.
Wypadek w szkole zalicza się do zdarzeń powstałych w szczególnych okolicznościach. W związku z tym poszkodowanemu przysługują z tego tytułu świadczenia finansowe przyznawane i wypłacane przez ZUS,
ale tylko w określonych okolicznościach.
Jeżeli masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie powypadkowe skontaktuj się z nami. Weryfikacja sprawy jest całkowicie bezpłatna.
Prowadzimy sprawy na terenie całego kraju.
Wyślij wiadomość

Wyślij wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 8MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Gdańsk
Grzegorz
Na Lento.pl od 17 sty 2014
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń
  • Udostępnij ogłoszenie

Inni oglądali:

Praca na kasie dla studentów
Wrocław
Wtorek, 10 Sierpień, 2021  17:15
Pokój dla przyjezdnego
Pokój dla przyjezdnego
Gdańsk
Niedziela, 17 Październik, 2021  08:19

Udostępnij ogłoszenie

Udostępnij na FacebookTweetnijUdostępnij na Messenger Kopiuj link do ogłoszenia

Dodaj notatkę

Opis musi być krótszy niż 250 znaków